Su kaçağı tespit servisi olarak 1995 yılından itibaren Bursa ve ilçelerinde hizmet vermekteyiz. Vermiş olduğumuz hizmetlerden biri olan su kaçağı bulma işlemlerini uzman kadromuz ve öz sermayemiz olan teknolojik cihazlarımız ile yapmaktayız.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Yaşam alanlarımızın dış görünümü kadar alt yapıları da önem arz etmektedir. Alt yapısı sağlam olmayan bir ev yada iş yeri sizlere sürekli sorunlar çıkarmaktadır. Su kaçağı sorunları da daha çok yapılan tesisattan yani alt yapıdan kaynaklanmaktadır. Bazende kullanımdan kaynaklanan durumlardan meydana gelmektedir. Peki ev yada işyerimizde su kaçağı olduğunu nasıl anlarız?

 1. Sessiz ortamlarda yada gece, yankılanma sesi veya su damlama sesinden,
 2. Kullanım olmamasına rağmen yüksek su faturalarının gelmesi veya muslukların kapalı olmasına rağmen su saatinin tüketim varmış gibi çalışmasından,
 3. Su tesisatının bulunduğu yerlerdeki duvar, parke gibi alanların kabarmasından, rutubet olmasından veya yeşermesinden,
 4. Alt katınıza su damlamasından,

Yukarıda maddeler halinde belirtmiş olduğumuz durumlardan biri yada birden fazlası ile karşı karşıya iseniz tesisatınızda su kaçağı vardır demektir.

Su Kaçağına Neler Sebep Olmaktadır?

Ev yada işyerlerinizde medya gelen su kaçaklarını aşağıdaki nedenlere bağlayabiliriz

 1. Tesisatınızdaki boruların zamanla eskimesinden
 2. Sulardaki kireç yada farklı organizmalardan, taş, kum, çakıl ve yağ gibi maddelerden dolayı tıkanarak basınç oluşturmasından
 3. Tesisatın yanlış eğim verilerek yapılmasından,
 4. Giderlerde meydan gelen tıkanıklıkları açmak amacıyla kullanılan kimyasal maddelerden veya cisim sokarak açmaya çalışmaktan,
 5. Tesisatın duvar dışına monte edilmesi ve mevsim geçişlerinden dolayı plastik boruların genleşmesinden su kaçakları meydana gelmektedir.

Geçmiş zamanlarda tesisatınızda meydana gelen su sızıntılarını, su kaçaklarını tespit etmek zor ve zahmetli bir işti. Ayrıca herhangi bir kırmadan, dökmeden yapmak mümkün değildi. Oysa ki  günümüzde ise su kaçağı tespiti yaparken uzman bir servisten yardım almanız durumunda yaşam alanlarınızdaki her hangi bir yerin kırılmasına, dökülmesine gerek yoktur.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı tespit işlemi, teknolojik cihazlar yardımıyla yapılmaktadır. Akustik ses dinleme cihazları yardımıyla, görüntüleme cihazları ve ısı termal kameralar yardımıyla yapılmaktadır. Son teknolojik cihazlar kullanılarak %100 garantili noktasal tespit yapmak mümkündür. Geleneksel yöntemler ile çalışan tesisatçılar yada servisler, tesisatın başından su kaçağının görüldüğü yere kadar olan kısımları kırarak tespit yapmaya çalışırlar. Bu durumlar bazen olumlu sonuç vermeyebilir, su sızıntısının yada kaçağın yeri çok farklı bir kısımdan çıkabilir. Çünkü sular duvar yada parkenin veya tesisattan geçtiği yerdeki en zayıf bölümden çıkmaktadırlar. Bu geleneksel yöntemleri tercih etmek çok doğru bir karar olmayabilir. Ayrıca geleneksel yöntemler sizlere daha çok masraf çıkarmakta ve yapılarınıza zarar vermektedir.

Su Kaçağı Tespiti için Neler Kullanılır?

 1. Akustik dinleme cihazları
 2. Boru görüntüleme kameraları (Pimaş görüntüleme)
 3. Termal Kameralar
 4. Nem Ölçüm cihazları

Su kaçağının yerini bulma konusunda yukarıda belirtmiş olduğumuz teknolojik cihazları kullanmaktayız. Bu cihazlar sayesinden kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktayız.

Akustik dinleme cihazları ile su kaçağı bulma işlemi

Su sızıntıları zamanla her evde meydan gelebilir. Öncelikle bu su sızıntısının kaynağı temiz suda mı yoksa pis su giderlerinden mi kaynaklanıyor bunun tespiti yapılmalıdır. Eğer temiz su tesisatından kaynaklanıyorsa sıcak veya soğuk su tesisatı olması fark etmez akustik dinleme cihazları yardımıyla noktasal tespit yapılır. Su tesisatını dinleyecek ustanın öncelikle kullanacağı dinleme cihazına hakim olması ve sessiz bir ortamda olması gerekir. Su kaçağı tespit servisi olarak konusunda uzman personelimiz ile akustik dinleme cihazlarımız ile temiz su kaçağı tespitini yapmaktayız.

Boru görüntüleme cihazları (Pimaş) ile su kaçağı bulma işlemi

Yapılarınızdaki pis su giderlerinizde meydan gelen su kaçakları tespit işlemi yaparken boru görüntüleme cihazlarını, kameraları kullanmaktayız. Bu cihazlar bizlere atık su giderlerinin içini görmemize yardımcı olmaktadır. Böylelikle noktasal olarak kırmadan dökmeden noktasal olarak su sızıntısının yada giderde meydana gelen hasarlı yeri bulmamıza yardımcı olur.

Termal kamera ile su kaçağı bulma işlemi

Sıcak su tesisatlarınızda meydana gelen su sızıntılarını tespit ederken termal kameraları, bir başka deyişle kızılötesi kameraları kullanmaktayız. Termal kameralar dinleme cihazları ile de birlikte kullanılabilir. Sıcak su tesisatınızda meydana gelen sıcaklık farklılarından su kaçağının yerini tespit etmek mümkün olmaktadır. Bu kullanmış olduğumuz teknolojik cihazlar bizlere sıcaklık farklılıklarını göstermektedir. Böylelikle tesisatınızın geçtiği yerleri kırmaya veya sökmeye gerek kalmamaktadır.

Bursa Kameralı Su Kaçağı Bulma
Bursa Kameralı Su Kaçağı Bulma

Nem ölçer cihazları ile su kaçağı bulma işlemi

Tesisatınızda meydan gelen su sızıntıları yada su kaçakları zamanla duvarlarınızda nemlenmeye yol açmaktadır. Nem ölçüm cihazları ile yapılarınızdaki oluşan bu nemler ölçülerek alanında uzman personel tarafından değerlendirilir. Artık günümüzde bu nem ölçüm cihazları su kaçağı tespit işleminde yardımcı araç olarak kullanılmaktadır. Bizlerde bu yardımcı araçları yapmış olduğumuz işlerde kullanmaktayız.

Su Kaçağı Tespiti Yaparken Tadilat Yapmak Zorunda mıyım?

Evinizde yada işyerinizde meydan gelen su kaçaklarını konusunda uzman servislerden yardım almadan yada bu konudan herhangi bir bilgisi olmayan çevrenizdeki kişiler ile çözmeye çalışırsanız tadilat yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca geleneksel yöntemleri kullanan, tesisatın geçtiği yerleri kırarak dökerek sonuca ulaşan ustalardan yardım alırsanız yine tadilat yapmak zorunda kalırsınız. Alanında uzman personelleri ile hizmet veren, teknolojik cihazları kullanarak su kaçağı tespiti yapan firmaları tercih ederseniz noktasal olarak, sadece su kaçağının oluştuğu yerin tadilatını yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Bursa il merkezi, Yenişehir, Gemlik, Kestel, Orhangazi, Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Gürsu, İnegöl, Mustafa Kemal Paşa, Karacabey, Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık, Mudanya ilçelerinde kırmadan su kaçağı tespit ve tamiri işlemlerini kendi araçlarımız ile yerinde yapmaktayız.

Banyo Su Kaçağı Bulma Bursa
Banyo Su Kaçağı Bulma Bursa

Bursa su kaçağı tespit İşleminde neler yapıyoruz?

Bursa il merkezi ve ilçelerinde hizmet veren firmamız öncelikle müşteri memnuniyeti anlayışı içerisindedir. işlemlerimizi son teknolojik cihazlar kullanarak % 100 garantili noktasal tespit işlemi yapıyoruz. Müşterimizin tamir yada sorunlu tesisatın değişimini istemesi üzerine sorunlu tesisatın tamiri veya değişimini yapmaktayız. Bu işlemleri yaparken garanti veren bursa da ki ender firmalardan biriyiz.

Bursa su Kaçağı Tespit Fiyatları

Su kaçağı tespit fiyatı firmamız tarafından yapılacak işleme, müşterimizin sorunlu tesisatın tamiri veya değişimi istemesi durumuna göre değişiklik göstermektedir. En uygun, hızlı, etkili ve avantajlı fiyatlarımız ile hizmet verdiğimizi söyleyebiliriz. Bizlere 7/24 saat 0535 867 08 10 numaralı telefonumuzdan yada iletişim bölümümüzdeki formu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Önemli

Bina girişindeki su giriş tesisatınıza kadar olan yerlerde meydan gelen sorunlardan Buski sorumludur.

Bursa su kaçağı tespiti ve gider açma servisi olarak yapmış olduğumuz hizmetler ve çözümler ile ilgili Türk Patent Ensitisü’ ne marka tescili başvuru çalışmalarımız devam etmektedir